DEN HELDER - Vanaf eind oktober 2025 stelt onze gemeente een aantrekkelijke subsidie beschikbaar aan huiseigenaren met een slecht geïsoleerde woning. Met deze Isolatieaanpak helpt de gemeente u om uw huis energiezuiniger, comfortabeler én betaalbaarder te maken.
Bent u eigenaar van een slecht geïsoleerde koopwoning? Dan komt u mogelijk in aanmerking voor subsidie voor het isoleren van uw spouwmuren, dak, vloer of bodem, of voor het vervangen van ramen. Ook doe-het-zelfmaatregelen worden ondersteund. Daarnaast kunt u ook gratis energieadvies aan huis krijgen, hulp bij het aanvragen van offertes en ondersteuning bij de subsidieaanvraag.
Wethouder Duurzaamheid Peter van Diepen: Met deze regeling kunnen huishoudens die het hard nodig hebben hun woning verbeteren. Isolatie levert vaak direct resultaat op: een lagere energierekening en een prettiger binnenklimaat. Tegelijkertijd draagt het bij aan onze klimaatdoelen.
Wat kunt u verwachten?
- De subsidie is voor woningen met een laag energielabel of slechte isolatie,
- De subsidie varieert van € 1.500 tot maximaal € 5.000, afhankelijk van onder meer de WOZ-waarde en eventuele eerdere energietoeslagen.
- Gratis energieadvies en praktische ondersteuning bij offertes en aanvragen.
- Ook doe-het-zelfmaatregelen komen in aanmerking
- Let op: bij isolatiewerkzaamheden moet rekening worden gehouden met beschermde dieren zoals vogels en vleermuizen
Start eind oktober
De Isolatieaanpak start eind oktober. Huishoudens die in aanmerking komen, ontvangen dan een persoonlijke brief met alle informatie.