DEN HELDER - De komst van een statiegeldbulkmachine op het afvalbrengstation van HVC in Den Helder maakt het inleveren van grote hoeveelheden blikjes en plastic flessen makkelijker. Een zak of doos met statiegeldverpakkingen kan er in één keer in worden geleegd. Wethouder Petra Bais en HVC-directeur Inzameling Gertjan de Waard namen de statiegeldmachine donderdag officieel in gebruik.

De machine telt en verwerkt binnen enkele seconden tot wel 100 verpakkingen per keer. Het inleveren gaat veel sneller dan wanneer de flesjes en blikjes stuk voor stuk met de hand in de machine moeten worden gelegd. Ook behoren plakkerige handen, door achtergebleven restjes in de verpakkingen, tot het verleden. Het statiegeld wordt uitbetaald via Tikkie.

Meer hergebruik

Plastic statiegeldflesjes en blikjes kunnen goed worden hergebruikt voor nieuwe verpakkingen. Daarom vinden HVC en de gemeente het belangrijk het inleveren zo makkelijk mogelijk te maken. “We willen waardevolle grondstoffen zoveel mogelijk behouden. Deze bulkmachine laat mooi zien hoe innovatie daarbij kan helpen”, vertelt Gertjan de Waard. Want verwacht wordt dat door de komst van de machine meer mensen hun flesjes en blikjes inleveren, waardoor meer materialen kunnen worden gerecycled.

Minder zwerfafval

Petra Bais ziet nog een belangrijk voordeel als meer statiegeldverpakkingen worden ingeleverd: “Het betekent niet alleen dat meer materialen opnieuw worden gebruikt, maar het zorgt er ook voor dat minder flesjes en blikjes op straat of in de natuur belanden. Dit betekent minder zwerfafval en draagt bij aan een schonere en fijnere leefomgeving.”

Praktische informatie

De statiegeldbulkmachine staat op het afvalbrengstation aan de Schootenweg 1 in Den Helder en is alleen bedoeld voor blikjes en plastic statiegeldflesjes. Glazen statiegeldflessen kunnen niet in deze machine worden ingeleverd. Het afvalbrengstation is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00-17.15 uur en op zaterdag van 9.00-13.00 uur.