DEN HELDER - Juryvoorzitter Ria de Jager, wethouder van Inclusie Odd Wagner en oud-winnaar Arjaen Kersten (directeur theater De Kampanje) reikten dinsdagavond 7 oktober 2025 de Kees de Jager Inclusieprijs 2025 uit aan Cinema Zevenskoop. Voor hun idee voor een inclusieve samenleving. Het filmhuis ontvangt 5000 euro om hiermee bij te dragen aan een plateautraplift in het filmhuis, zodat ook mensen die minder mobiel zijn toegang hebben tot de cinema. Er waren in totaal twaalf inzendingen.

De jury prijst het initiatief van Cinema Zevenskoop omdat het de grootste groep mensen aanspreekt. De plateautrapliftlift zorgt ervoor dat een groot aantal mensen, dat minder mobiel is, in Zevenskoop films kan kijken, of kan deelnemen aan de vele andere activiteiten die hier worden georganiseerd. Daardoor wordt het filmhuis beter toegankelijk voor iedereen. Daarnaast sluit het idee van de plateautraplift in Zevenskoop goed aan bij het gedachtegoed van Kees de Jager, want het is toegankelijk, bruikbaar en bereikbaar.

Voorzitter Bart Pollmann nam de prijs namens Cinema Zevenskoop in ontvangst. Op de tweede plek staat het IVC (Internationaal Vrouwen Centrum) met haar inzending Van eenzaamheid naar inclusie door de inzet van verscheidenheid. Op de derde plek eindigde het initiatief van Zorgeloos Zingen met Muziek verbindt generaties.

Twaalf inzendingen
Naast de eerder genoemde initiatieven deden mee (in willekeurige volgorde): Schoolwerkondersteuning van 4Young Talent; Biodanza met Barbara van Barbara Grooteman; Iedereen Mee op Zee van Isa Bense; Expositie van beeldende kunst van mensen met een beperking van Kunstuitleen Den Helder en ’s Heerenloo; Inclusieve dansvoorstelling voor kids, jeugd en (jong) volwassen van Rik Niks, Fietsenstalling voor deelfietsen voor de bewoners van ’s Heerenloo van ’s Heerenloo; Campagne om bekendheid en bewustzijn bij horeca te ontwikkelen door informatie op menukaart over allergenen van Michael Dennis Pen; Pad der ontmoetingen met activiteiten waar mensen (nieuwkomers) met verschillende achtergronden, ideeën en culturen, elkaar inspireren van Museum for Humanity; Hortus, Sport en Cultuurcafé van Odensehuis.

Winnaar 2024
Theater de Kampanje won vorig jaar de prijs. Het theater gebruikte het bedrag om een aantal voorstellingen nog inclusiever te maken voor de bezoekers, door het aanbieden van audiotransscriptie voor slechtzienden.

Wie was Kees de Jager?
Kees de Jager zette zich jarenlang in voor een inclusieve samenleving en was voorzitter van de Gehandicaptenraad. Vanwege hemofilie, een zeldzame bloedstollingsziekte, belandde hij in een rolstoel. Hij overleed in december 2020. Ter ere van hem stelde de gemeenteraad eind 2021 de Kees de Jager Inclusieprijs in.

Meer informatie over het inclusiebeleid van de gemeente is te vinden op www.denhelder.nl/inclusie.