DEN HELDER - Van woensdag 21 januari tot en met zondag 1 februari staan de vestigingen van KopGroep Bibliotheken in het teken van De Nationale Voorleesdagen: het grootste boekenfeest voor jonge kinderen van 2 tot 6 jaar. Ook in Den Helder (School 7) en Julianadorp draait het deze dagen om het plezier én het belang van voorlezen. Voorlezen stimuleert de taalontwikkeling, prikkelt de fantasie en versterkt de band tussen (groot)ouders en kinderen.

Rondom het Prentenboek van het Jaar 2026, Kleine Aap, zijn er in de bibliotheken diverse activiteiten, waaronder voorleesmomenten, knutselactiviteiten en een speurtocht in de vorm van een prentenboekenquiz voor peuters en kleuters. Deze quiz wordt samen met een ouder of begeleider gedaan en is opgebouwd rondom de tien mooiste prentenboeken van het jaar.

Kindervoorstelling in School 7

Een bijzonder onderdeel van het programma is de vrolijke, muzikale voorstelling Kleine Aap, die op donderdag 29 januari te zien is in School 7 in Den Helder. De voorstelling wordt gespeeld door Mario Perton, bekend van diverse tv- en theaterproducties, onder andere voor Pim & Pom. Met humor, mimiek en muziek weet hij jong en oud te betrekken bij het verhaal. Tickets à € 2,50 zijn verkrijgbaar via www.kopgroepbibliotheken.nl.

Daarnaast worden in alle vestigingen kleurplaten uitgedeeld, met op de achterkant handige voorleestips voor ouders en verzorgers. Ook in andere vestigingen van KopGroep Bibliotheken zijn tijdens De Nationale Voorleesdagen volop activiteiten voor jonge kinderen en hun families.

Gratis lidmaatschap en voorleesknuffeltje

Lid worden van de bibliotheek is gratis voor iedereen tot 26 jaar. Kinderen van 2 tot 6 jaar die zich tijdens De Nationale Voorleesdagen inschrijven, ontvangen een voorleesknuffeltje van Kleine Aap cadeau (zolang de voorraad strekt).

Een volledig overzicht van alle activiteiten is te vinden op www.kopgroepbibliotheken.nl.