DEN HELDER/SCHAGEN - Zet je scherm uit en trek je schoenen maar aan! Tussen 8 en 13 juni 2026 staat de Week voor de Gezonde Jeugd namelijk weer op de agenda. Een initiatief van JOGG, gericht op het bevorderen van de gezondheid en het welzijn van kinderen en jongeren. Toeval wil dat in deze week ook de Nationale Buitenspeeldag plaatsvindt. Voor Team Sportservice de uitgelezen kans om kinderen lekker te laten bewegen tijdens de tweede editie van de Buitenspeelweek, een week boordevol leuke beweegactiviteiten. Doe je mee?

Buitenspelen als nooit tevoren
Team Sportservice organiseert allerlei toffe activiteiten in de Noordkop. Zo is er voor peuters de nijntje beweegpleintjes, waar zij samen met hun (groot)ouders spelenderwijs kunnen ontdekken hoe leuk bewegen is. De wat oudere kinderen kunnen meedoen een speelsafari, waarin ze verschillende buitenspellen spelen. Daarnaast is er een toffe speurtocht die langs allerlei speeltuinen in Schagen gaat, kunnen kinderen in Den Helder ontdekken wat de superkrachten van groente en fruit zijn, is er het Wilde Beesten-pad of de Wilde Dieren Expeditie in Den Helder, en kunnen kinderen in gemeente Schagen ontdekken hoe ze kunnen survivallen. Of je nu uit Den Helder of Schagen komt, iedereen kan gezellig meedoen aan de activiteiten in beide gemeenten.

Daarnaast gaan scholieren van Scholen aan Zee deze week vissen om meer bewustwording te creëren over het belang van tot rust komen.

De Buitenspeel Bingokaart
Tijdens deze gezellige en boordevolle week kunnen gezinnen met een bingokaart langs verschillende activiteiten gaan. Op de kaart kunnen alle activiteiten makkelijk worden bijgehouden. Zo zie je welke activiteiten jullie al hebben gedaan en hoe dicht jullie bij een volle bingokaart zijn. Naast de activiteiten voor deze week staan er op de bingokaart ook opdrachten die kinderen op andere momenten kunnen doen. Zo worden kinderen nog meer uitgedaagd om lekker buiten te spelen. De bingokaart is te downloaden via de website van Team Sportservice.

Loose Parts Buitenspeel Challenge
Naast alle activiteiten en de bingokaart is er voor de kinderdagverblijven en buitenschoolse opvang de Loose Parts Buitenspeel Challenge. Hiermee worden jonge kinderen gemotiveerd om creatief buiten te spelen. Kinderdagverblijven en buitenschoolse opvang krijgen een uitnodiging om mee te doen aan deze challenge.

Deelnemen
Naast de bingokaart vind je op de website van Team Sportservice een overzicht met het volledige aanbod in de regio. Kijk onder ‘activiteiten’ en zoek naar ‘Buitenspeelweek in de Noordkop’. Op de website vind je ook meer informatie over de activiteiten, zoals starttijden, locatie en de leeftijd waarvoor een activiteit bedoeld is. Ook het aanmelden voor de activiteiten gaat via de website van Team Sportservice. Wees er snel bij, want voor enkele activiteiten is beperkt plek. Deelnemen aan de activiteiten is geheel gratis.

Meer informatie
Liever iets meer informatie over de verschillende activiteiten in de Noordkop en kan je het niet vinden op de website? Neem dan gerust contact op met Team Sportservice Noordkop via 088 203 73 50.