DEN HELDER - Op woensdag 27 mei organiseert KopGroep Bibliotheken een inspirerende kunstlezing over Rafaël in School 7 (Den Helder). Hoewel hij niet oud werd, groeide Rafaël uit tot een van de meest succesvolle kunstenaars van de renaissance. Samen met Michelangelo en Leonardo da Vinci vormde hij de beroemde ‘Grote Drie’.
Rafaël Sanzio werd in 1483 geboren in Urbino. Aan het hertogelijke hof moest de jonge schilder tal van voorbeelden van goede kunst hebben gezien. Hij bleek zelf aanleg te hebben voor schilderkunst en kreeg zijn eerste onderwijs van zijn vader, die hij in beroemdheid later ruimschoots zou overtreffen.
De carrière van Rafaël is adembenemend. Hij werkte voor hooggeplaatste adel en pausen en hij leidde een groot atelier. Er zijn van hem voornamelijk fresco’s bekend, maar hij maakte ook schilderijen in olieverf, tekeningen en hij was architect. Beroemd is de Stanza della Segnatura waar hij voor paus Julius II alle vier wanden beschilderde. De biograaf Giorgio Vasari vermeldde in 1550 dat de paus daar zo content mee was dat hij Rafaël opdracht gaf ook andere muren te beschilderen en de daar aanwezige fresco’s liet weghalen.
Met deze lezing wil KopGroep Bibliotheken bezoekers meenemen in het leven en werk van deze bijzondere kunstenaar en hun kennis over Rafaël verdiepen. De lezing wordt verzorgd door Bureau Boeiend en begint om 19.30 uur. Deelname kost € 7,50, inclusief een kopje koffie of thee in de pauze. Tickets zijn verkrijgbaar via www.kopgroepbibliotheken.nl.

11.8 ℃

























































